Štefan Skrúcaný oslavuje 65, na scéne je už viac než štyri desaťročia

()

Známy herec a humorista, moderátor aj spevák Štefan Skrúcaný 27. marca oslavuje 65 rokov. Na scéne je už viac ako štyri desaťročia, začínal ešte ako študent herectva sériou veľmi nápaditých a úspešných programov  Fujarová show, Rýchlokurz geniality a Strapatí gentlemani spolu s Pavlom Juráňom,  Mirom Nogom či Zuzanou Tlučkovou. S Nogom dlhší čas tvorili humoristickú dvojicu, teraz sa Štefan Skrúcaný objavuje na televíznej obrazovke najmä ako jedna z postáv seriálu Sľub. 

Štefan Skrúcaný sa narodil sa 27. marca 1960 v Trenčíne. Vyštudoval Strednú stavebnú priemyselnú školu. Už v tom čase hrával v ochotníckom divadle, na želanie rodičov však začal študovať na Stavebnej fakulte SVŠT. Herectvo ho však lákalo stále viac, po prvom semestri  školu zanechal,  prihlásil sa na Divadelnú fakultu VŠMU a prijali ho na prvý pokus. Už počas štúdia vystupoval v úspešných programoch Fujarová show, Rýchlokurz geniality a Strapatí gentlemani spolu s Pavlom Juráňom, Mirom Nogom či Zuzanou Tlučkovou, tu sa nová herecká generácia zameraná na zábavu prvý raz výrazne prihlásila o slovo. Nasledovala dlhoročná spolupráca Nogom, Jarom Filipom, Stanom Radičom a Rasťom Piškom v rozhlasovej satiricko-politickej relácii Apropo, ktorú neskôr preniesli na televízne obrazovky. Spoločne realizovali aj zábavné relácie Telecvoking, Vox papuli a O 3 štart. Spolu Mirom Nogom stál Štefan Skrúcaný za úspešnou reláciou Dvaja z jedného cesta.



Popri stálom angažmán v Divadle Astorka Korzo’90 hosťoval Skrúcaný aj v Štúdiu S a v Divadle West. Skrúcaný a Noga vydali niekoľko hudobných albumov – Keby som bol detským kráľom, Bomba kšeft, No Problem, NoSkruDamus, Hity Noga – Skrúcaný, Život je karneval. Štefan Skrúcaný  sa uplatnil aj pred filmovou kamerou. Režisér Martin Ťapák ho obsadil do hlavnej postavy v rozprávke Plavčík a Vratko. Stvárnil tiež jednu z postáv v historickom televíznom filme Anička Jurkovičová. Predstavil sa v úspešných televíznych seriáloch Alžbetin dvor, Česká soda a Panelák. Po autonehode v roku 2004, keď pod kolesami jeho auta zahynula staršia pani, sa Skrúcaný na dlhšie obdobie z prostredia showbiznisu stiahol. Neskôr sa vrátil na divadelné dosky a účinkoval v muzikáloch Klietka bláznov, Donaha, Grand Hotel alebo Madame de Pompadour. V súčasnosti okrem iných projektov moderuje po boku hudobníka Ondreja Kandráča hudobno-zábavnú televíznu talk show Všetko čo mám rád. A najčastejšie ho vídame v jednej z postáv televízneho seriálu Sľub. 

Zdroj: Wikipedia, Teraz.sk, STVR, TV Markíza, ČSFD

Foto: FB, STVR, TV Markíza, Wikipedia

 

Ohodnoťte tento článok!

Kliknite na hviezdičku a ohodnoťte!

Priemerné hodnotenie / 5. Počet hlasov:

Zatiaľ žiadne hlasy! Buďte prvý(á).

Ďakujeme, že považujete tento článok za užitočný...

Sledujte nás aj na sociálnych sieťach!

Je nám ľúto, že tento článok nebol pre vás užitočný!

Poďme vylepšiť tento článok!

Navrhnite nám, ako môžeme tento článok vylepšiť?

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *