Bratislavská mestská časť Petržalka prináša pre svojich seniorov nový a energický program – bezplatné hodiny latinsko-amerických tancov. Každú stredu od októbra do novembra majú seniori možnosť rozhýbať telo v rytme tancov – aj keď nemajú tanečného partnera či partnerku.
Kurzy sa konajú v Základnej škole Holíčska 50 a sú určené všetkým, ktorí chcú prežiť aktívnu jeseň a naučiť sa niečo nové. Tanec je ideálny spôsob, ako zlepšiť fyzickú kondíciu, rovnováhu a koordináciu, no zároveň prináša radosť a uvoľňuje stres. Na programe sú očarujúce rytmy samby, cha-cha, rumby či jivu. Hodiny vedú skúsení lektori z tanečnej akadémie Dansovia, vrátane známeho tanečníka Petra Modrovského. Nemusíte mať obavy, ak ste s tancom doteraz nemali skúsenosť – lektori prispôsobia lekcie každému účastníkovi.
Ak máte záujem o latino tance mimo Petržalky, skvelou alternatívou je kurz „Latino pre seniorov“ od tanečnej školy Smiem prosiť? v ružinovskom OC Retro. Tento program ponúka nenáročné a príjemné tanečné cvičenia spojené s výučbou základných krokov a figúr pod vedením troch lektoriek. V Ružinove máte k dispozícii moderné tanečné sály, klimatizované a vybavené najmodernejšou zvukovou aparatúrou, s možnosťou bezplatného parkovania v podzemnej garáži. Cena kurzu je 58 € za 10 lekcií, pričom stále prebieha zápis nových tanečníkov.
Registrácia na kurzy v Petržalke: E-mail: socialne@petrzalka.sk
Telefón: 0947 487 666
Zdroj a foto: MČ Petržalka, OC Retro, smiemprosit.sk