Za účasti predsedu vlády SR Eduarda Hegera a bratislavského pomocného biskupa Jozefa Haľka sa v nedeľu 20.2. konala na Martinskom cintoríne spomienka na popravených lídrov Bielej légie. 20. februára 1951 boli v Bratislave v Justičnom paláci popravení obesením traja mladí ľudia, členovia hnutia Bielych légií – Albert Púčik, Anton Tunega a Eduard Tesár. Ich pamiatku pravidelne pripomína Nadácia Tunegu, Tesára a Púčika, ktorú vedie bývalý eurokomisár Ján Figeľ.
Členovia hnutia Bielych légií Albert Púčik, Anton Tunega a Eduard Tesár sa tesne po 2. svetovej vojne postavili proti komunistickému režimu, ktorý sa v tom čase ešte len etabloval, za čo zaplatili životom. Pomáhali šíriť informácie o nebezpečenstve komunizmu, pomáhali utečencom pri prechode hraníc, dodávali informácie rozhlasovej stanici Biela légia, ktorá vysielala v slovenčine z Rakúska. V politickom monsterprocese v rokoch 1949 až 1950, jednom z najrozsiahlejších v bývalej ČSR, bolo 62 obvinených, 48 odsúdených a trom hlavným obvineným bol doživotný trest po odvolaní prokurátora zmenený na trest smrti. Traja hlavní obvinení boli súdne rehabilitovaní v roku 1990. V septembri minulého roku predseda NR SR udelil „predstaviteľom Bielej légie osobitne Antonovi Tunegovi, Albertovi Púčikovi a Eduardovi Tesárovi Štátnu cenu Jozefa Miloslava Hurbana in memoriam za ich mimoriadne významné zásluhy … v oblasti rozvoja demokracie v Slovenskej republike“.
Na spomienke sa zúčastnil aj predseda Združenia kresťanských seniorov Slovenska Peter Mach, ktorý povedal: „Kresťanskí seniori udržiavajú spomienku na týchto a mnohých ďalších hrdinov zápasu o slobodu. Strážme aj dnes ich odkaz.“