Hudobno-folklórny projekt ,,Daj Boh śčesce – ĽH Stana Baláža a 100 folklórnych hlasov” je zameraný na prepojenie hudobného umenia s oblasťou tradičnej kultúry všetkých regiónov Prešovského samosprávneho kraja. Autor myšlienky, Stanislav Baláž, v tejto súvislosti sústredil svoju pozornosť na tvorbu spoločného hudobno-folklórneho umeleckého diela v podobe jedinečného vianočného videoklipu. Jeho jedinečnosť spočíva v zapojení vyše 100 interpretov vybraných folklórnych kolektívov, či sólistov spevákov zo všetkých regiónov ležiacich na území Prešovského kraja. Popri sebe tak spoločne účinkujú Šarišania, Zemplínčania, Spišiaci, Rusíni a Gorali. Speváci sa vo svojom nárečí striedajú vo frázach, čím vznikajú zaujímavé multinárečové varianty.
Nájdeme tu príslušníkov troch generácií od tých najmenších až po nositeľov tradícií – všetci vzájomne tvoria jedno veľké folklórne teleso. Vrcholom skladby je spoločný zborový refrén, ktorý sa v tomto kontexte stáva nádhernou folklórnou výpoveďou, akýmsi symbolom nádeje tohtoročných Vianoc a viery v lepšiu budúcnosť. Umelecké stvárnenie, naštudovanie a celkovú realizáciu mal na starosti Stanislav Baláž, ktorý sa spolu so svojou ľudovou hudbou v spolupráci s upravovateľom Jozefom Hrušovským zhostili tejto neľahkej výzvy.
V projekte účinkujú: ĽH Stana Baláža, FSk Raslavičan, Martina Ťasková Kanošová, Viktor Ťasko, FSk Zamutovčan, Anna Poráčová s vnukmi Adamom a Ľubomírom Šebejom, FSk Jána Lazoríka z Krivian, ženská folklórna spevácka skupina FSk Poľana z Jarabiny, rodina Kocáková z Vranova nad Topľou, Michal Smetanka, Mária Mačošková, FS Magura z Kežmarku, Štefan Štec, mužská spevácka skupina Šambriňci zo Šambróna, spevácka skupina Šafolka zo Smižian, Dominika Novotná, Labirsky Beťare, Jozef Hrušovský, Ladislav Kišeľák a Ľubomír Šimčík.
Videoklip je umeleckým stvárnením tradičného štedrého dňa a jeho zvykov v minulosti. Jednotliví interpreti sa tu objavujú vo svojich tradičných odevoch a prezentujú originálne prvky rodinného kalendárneho folklóru, čím vzniká jedinečná pestrosť obrazov štedrého večera, koledovania či polnočnej omše. Realizáciu videozáznamu, kameru a réžiu mal na starosti Róbert Bošeľa, dramaturgiu a scénografiu Monika Balážová. Nahrávalo sa v Ľubovnianskom skanzene, skanzene vo Svidníku, Dome ľudových tradícií v Zámutove, Lendaku, Krivanoch a v obci Hervartov, kde vznikla aj spoločná scéna v kostolíku sv. Františka z Assisi, ktorý je známy ako najstarší drevený kostol na Slovensku.