Senior.sk - portál a spravodaj nielen pre seniorov (logo) Senior-ombudsman - volajte bezplatnú infolinku 0800 222 285 AkSen
Darčeková poukážka SOREA

Dnes je: Streda  23. mája   | Hlavná stránka | Zoznam rubrík | Stiahnite si | Odkazy |  
  Hlavné menukulatý roh
Senior portál nielen pre seniorov
Hlavná stránka
Odkazy na stránky
Ankety
TOP 25
Dokumenty
Kampane
Predstavujeme
Rozšírené vyhľadávanie
Odber noviniek pre RSS čítačku

  TV pre seniorov:kulatý roh


  Webnovinykulatý roh
Ako znížiť nezamestnanosť?- odkaz na osobný blog

blog seniorky

Obecné noviny

Britské listy

  Webstránky seniorov...kulatý roh
www.seniorhelp.sk
http://sedesatka.cz – web pre seniorov
www.klub50.sk
http://www.seniorklub.sk – seniori diskutujú online
www.seniorhumor.org – humor pre seniorov

KGBacikovia - logo a odkaz na web stránku
SeniorTip.cz
www.seniorum.cz/
SeniorClub.cz
www.seniorpasy.cz/
Rada seniorů České republiky
Web stránka poľských seniorov
S důchodci - informační portal
logo a odkaz na www.tretivek.cz
logo a odkaz na www.infofila.cz - on-line filatelistický magazín

  Užitočné webstránkykulatý roh
Slovenský pacient


Kam do mesta - logo

www.europeseniortourism.eu - logo
logo a odkaz na web stránku

SOREA na FACEBOOKu

Last Minute.sk - logo a odkaz na web stránku
Ubytovanie s priamym kontaktom vo svete

Internet na tri písmená

Energia: kompletne a vecne
Interaktívne získanie vedomosti o energii
www.setri.sk

  Učíme sa z internetu... kulatý roh
Počítačová poradňa online

http://orbis-pictus.topcz.net/index.php – vstup na web

Jak psát web

Angličtina online zadarmo

  Ostatné ankety...kulatý roh
Anketa " Ktoré témy treba podľa Vás doplniť, posilniť alebo rozšíriť?". Hlasujte!


* SNM bude oslavovať Deň detí bohatým programom

Vydané dňa 30. 05. 2010 (2351 x prečítané), Podujatia

Deň detí

Ako najlepšie stráviť Medzinárodný deň detí? Výletom do niektorého z múzeí Slovenského národného múzea! Čaká tu na deti i na ich rodičov bohatý program. Naučiť i pobaviť sa môžu v Prírodovednom múzeu v Bratislave, Múzeu slovenskej dediny v Martine, Múzeu Bojnice, Múzeu bábkarských kultúr a hračiek...


... na Hrade Modrý Kameň, Spišskom múzeu, Múzeu Betliar, Múzeu Ľudovíta Štúra v Modre a myjavskom Múzeu Slovenských národných rád.

Detská nedeľa je názov už tradičného podujatia SNM v Martine-Múzea slovenskej dediny (skanzenu) v Jahodníckych hájoch. Podujatie plné hier, súťaží, rozprávok a folklórnych vystúpení sa uskutoční 30. mája 2010. Deti pozdravia ich rovesníci z detských folklórnych súborov Slniečko z Detvy a Turiec z Martina. V tvorivej dielni vlastnoručne vyrobia gombíkovú frndžalku, handrovú bábiku či inú z tradičných hračiek svojich starých rodičov. Malým parádniciam budú zapletať vrkoče študentky Združenej strednej školy obchodu a služieb z Martina. Nebude chýbať ani vareškové divadlo a obľúbená tombola za prítomnosti jej maskota – lišiaka v nadživotnej veľkosti. Súťaže šikovnosti a zručnosti budú na deti čakať aj v celom areáli skanzenu – vyskúšajú si chodúle, lyžovanie na tráve alebo klasickú hru s guľkami na jamku.

Pre všetky deti, ktoré chcú spoznať Spišský hrad, pripravilo SNM-Spišské múzeum od 31. mája do 4. júna 2010 podujatie Hradohranie. Deti sa zahrajú dobrodružné a pútavé hry, ktoré im pomôžu preskúmať aj tie najtajnejšie zákutia Spišského hradu. Pocítia chute a vône hradnej kuchyne a tí odvážnejší do temnej hradnej mučiarne. Žiadny malý ani veľký návštevník si určite nenechá ujsť výhľad z hradnej veže. Na podujatie, pre ktoré je zabezpečená celodenná zdravotná starostlivosť aj pitný režim, je potrebné sa vopred prihlásiť.

Bohatý celodenný program pripravuje na 1. júna aj SNM-Prírodovedné múzeum v Bratislave. Čo je to ekosystém, kto kde žije a ako to vlastne na tej našej planéte funguje, prezradí interaktívna hra o biodiverzite pre deti v školskom veku. Do múzea zavítajú aj sokoliari a deti sa môžu tešiť na prezentáciu tohto remesla spojenú s ukážkami. O správaní v prírode a najmä na horách sa deti dozvedia priamo od záchranárov z horskej záchrannej služby. Všetky zvedavé otázky zodpovedia psovodi z horskej záchrannej služby aj so svojimi štvornohými pomocníkmi.

Zahrať sa na minulosť, spoznať čarovné príbehy alebo sa jednoducho v sprievode lektorov v dobových kostýmoch poprechádzať nádherným zámkom v Bojniciach môžu aj malí i veľkí návštevníci SNM-Múzea Bojnice. Súčasťou bojnických osláv je aj sprievodný program v zámockej priekope.

Pri príležitosti Medzinárodného dňa detí pripravilo aj SNM-Múzeum Slovenských národných rád v Myjave netradičné dopoludnie pre deti. 1. júna od 9.00 do 14.00 h si tu vyskúšajú prácu s hlinou, maľovanie na drevo, obrúskovú techniku (decoupage), rôzne výtvarné postupy a zručnosť na hrnčiarskom kruhu.

Stredovekú históriu okúsia malí návštevníci Hradu Modrý Kameň, kde sídli SNM-Múzeum bábkarskych kultúr a hračiek. Dňa 1. júna 2010 sa tu bude sláviť Stredoveký Deň detí. Malí návštevníci si zahrajú historické hry, prejdú skúškami odvahy, rýchlosti, múdrosti a šikovnosti. Po absolvovaní skúšok ich čaká pasovanie za rytierov a šľachtičné samotným grófom Balašom v dobovom oblečení. V hradnom areáli budú pripravené aj ukážky ľudových remesiel spojené s historickým trhom.

Pri príležitosti MDD SNM-Múzeum Ľudovíta Štúra organizuje v spolupráci so Základnou umeleckou školou v Modre otvorenie výstavy výtvarného odboru, ktorá sa uskutoční 3. júna 2010 o 17.00 hod. vo výstavných priestoroch múzea na Štúrovej ulici v Modre. Súčasťou vernisáže bude aj slávnostné odovzdanie diplomov absolventom výtvarného odboru.

Najmä na deti sa v piatok 4. júna zameria program v kaštieli Betliar. Deti sa môžu zabaviť maľovaním na tvár, kreslením veľkorozmerného obrazu kaštieľa, modelovaním a ďalšími hrami a súťažami. Na zvedavcov čaká výstava s názvom Vedecká hračka vo výstavných priestoroch SNM-Múzea Betliar, kde si deti môžu vyskúšať, ako funguje kaleidoskop, staré známe jojo alebo čarovná kocka, s ktorou by hodili iba šestku. V krásnom historickom parku sa predstaví prešovské divadlo Portál – Divadlo bez opony s detským muzikálovým bábkohereckým predstavením O troch grošoch. Slovenská ľudová rozprávka prerozprávaná netradičným spôsobom – živými i neživými hercami – zaujme deti a ich rodičov spevom, hovoreným slovom, hudbou a vtipnými replikami. Súčasťou programu pre deti sú aj prehliadky kaštieľa v sprievode princeznej, deti rozveselí pobláznený šašo aj popletené strašidlo.

SNM www.snm.sk http://muzeum.sk www.bratislava-hrad.sk


Celá správa | Počet komentárov: 0 | Pridať komentár | Informačný e-mailVytlačiť článok

  Zaujímavosti (rôzne oblasti)kulatý roh


Liečenie rakoviny pomocou našej vlastnej emočnej technológie

  Zoznam rubríkkulatý roh
plus Diskusné fórum
mínus Fotogaléria
plus Hobby
plus Inzercia
mínus Kontakt
mínus Kultúra a umenie
mínus Mapa portálu
plus Monitor
mínus O nás
plus Peniaze
mínus Podujatia
plus Práca
plus Vzdelávanie
plus Zdravie
plus Život seniorov

  Naši sponzori a partnerikulatý roh
Bratislava hl. mesto Slovenska - logo

Mestská časť Bratislava Nové Mesto - logo

ESET - logo
Mojhosting

  Nadčasové dokumenty kulatý roh
Vytvorte si názor: Sociomorfné modelovanie v biológii - Príroda ako naše zrkadlo


  Podporujemekulatý rohTelevízne vysielanie z Bratislavy, aj naživo

http:// www.zastupitelstvo.sk prenosy naživo

http://www.utopia.sk Participatívne komunity

www.spravodlivereferendum.sk
Články a diskusie Priama demokracia

Chata v Jižních ČecháchRybařeníPenzion HotelUbytováníUbytování v České KanaděPenzion v KunžakuChata u rybníkaChata na SamotěUbytování skupinKunžakKomorníkPenzion StrmilovČeská Kanada
Dobrovolníctvo.sk - logo a odkaz na web stránku

www.odkomunity.sk


VIA IURIS - Centrum pre práva občana


Územné plány samosprávnych krajov aj obcí

DATABÁZY OBCÍ NA SLOVENSKU, podujatiawww.videorozpravky.sk
 FUN RADIO LIVEobrázok facebook_tilted


 podporíte Petíciu Za lepšie Slovensko?

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server Redakcia Senior.sk odporúča internetový prehliadač Mozilla Firefox

Tento web site bol vytvorený prostredníctvom phpRS - redakčného systému napísaného v PHP jazyku.
Na tejto stránke použité názvy programových produktov, firiem apod. môžu byť ochrannými známkami
alebo registrovanými ochrannými známkami príslušných vlastníkov.
Copyright © 2006 - 2014 regióny.sk, o.z.. Všetky práva vyhradené.
Layout phpRS & SENIOR.SK_2 by p © 2007. Aktualizované: layout 26. 06. 2007. :: poštové schránky Senior.sk :: admin :: Gmail ::